Zaměstnanci úřadu se účastnili workshopu o znakovém jazyce

Městská část Praha 15 s organizací Tichý svět spolupracuje dlouhodobě, proto zařídila pro své zaměstnance workshop s lektorem českého znakového jazyka. Díky němu si někteří zaměstnanci úřadu vyzkoušeli, jak nejlépe komunikovat s neslyšícími a nedoslýchavými, jakým situacím se naopak v komunikaci vyhnout, zkusili si ale také například odezírání ze rtů.

Praha 15 navázala s Tichým světem spolupráci v říjnu loňského roku. Společnost pro městskou část připravila informační videa pro sluchově handicapované občany, která usnadňují orientaci na webových stránkách a pomáhají při vyřizování nejběžnějších úředních záležitostí. Přetlumočena je oblast sociální, matriční agenda, osobní doklady, školství, zdravotnictví a další.

Dalším důležitým krokem v podpoře sluchově handicapovaných občanů je spuštění Tiché linky, online tlumočnické služby. Ta je na Úřadu MČ Praha 15 zpřístupněna od začátku února 2019.

Autor článku: karolina.skrcena@praha15.cz MČ v médiích a tiskové zprávy