Tlumočení webových stránek do znakové řeči

Městská část připravuje ve spolupráci se společností Tichý svět krátká informační videa pro sluchově handicapované občany. Videa by měla usnadnit orientaci na webových stránkách a navést na postup při vyřizování jednotlivých agend.

Tichý svět již jedenáct let pomáhá neslyšícím v České republice. Poskytuje jim všestrannou podporu v podobě komplexních služeb, které jim umožňují začlenit se do společnosti. Působí v deseti krajích České republiky. Nabízí tlumočnické služby, odborné sociální poradenství a sociální rehabilitaci, včetně tranzitního programu pro žáky a absolventy škol, který jim usnadňuje přechod ze školy na otevřený pracovní trh. Propojuje svět slyšících a neslyšících. Přibližuje širší veřejnosti znakový jazyk, svět neslyšících a jejich kulturu.

Autor článku: oit@praha15.cz Kancelář starosty