Seriál Hostivařské ulice - 1. díl (Hostivařská)

Hostivařská ulice byla vždy hlavní tepnou Hostivaře. Od roku 1882 spojovala náves s nádražím, proto se jí říkalo Nádražní. Když koncem léta bývala pouť, vždy se táhly stánky touto ulicí a pouťové atrakce stávaly na bývalém Maratově náměstí nebo na Kozinově náměstí. V roce 1922 byla Hostivař spojena s Velkou Prahou a od té doby vznikaly oficiální názvy ulic. Konkrétně tato měla od roku 1927 název Husova do roku 1940. Poté se jmenovala Pod akáty do roku 1945, protože na počátku století byla v ulici vysázena akátová alej (viz 1912). V letech 1945–47 měla opět název Husova a od roku 1947 se jmenuje Hostivařská.

Obrázky:

1909 – Na Růžku, restaurace stála od konce 19. století do roku 1984, kdy celá jedna část ulice podlehla demolici

1924 – kousek pod Milionem byla lékárna a Česká spořitelna

1934 – kupecký krámek stával v místě dnešní novostavby, pod ulicí Na Plískavě, vlevo nahoře je vidět střecha školy (zbořeno)

1940 – Na Růžku

Autor článku: oit@praha15.cz Zajímavosti