Volené orgány

Zastupitelstvo, rada, výbory, komise

Zastupitelstvo MČ, Výbory zastupitelstva, Rada MČ, Komise zřízené radou, …

Více

Tisk E-mail

!! POZOR – OD ÚTERÝ 12. 11. 2019 BUDE ZAHÁJENA ČÁSTEČNÁ UZAVÍRKA ULICE KUTNOHORSKÉ, KTERÁ POTVRVÁ AŽ DO 13. 12. 2019 !!

Vážení občané,

včera nám Hlavní město Praha potvrdilo, že od úterý 12. listopadu dojde k částečné uzavírce ulice Kutnohorské v úseku mezi Europarkem (od ul. Ústřední) a Dolními Měcholupy z důvodu výměny povrchu komunikace. Bude prováděna rovněž oprava povrchu v celém křižovatkovém prostoru Černokostelecká x Kutnohorská x Ústřední. Uzavírka bude jednosměrná a směrem do centra povede objezdová trasa v směru do centra přes ulici Dolnoměcholupskou – U továren a dále ulicí Průmyslovou zpět na ul. Černokosteleckou.

Protože v příštím týdnu ještě neskončí omezení „na semafor“ v ulici K Horkám v Hostivaři a stále ještě potrvá úplná uzavírka v ulici K dálnici mezi Uhříněvsí a dálnicí D1, lze očekávat významně komplikovanou dopravní situaci v celém jihovýchodě Prahy, především s dopadem jak na stanovenou objízdnou trasu, tak i na ul. Hornoměcholupskou.

 


Souběžně jsem zástupcům samosprávy obcí za pražskými hranicemi zaslal email s prosbou o avízo občanům, kteří by se mohly také stát součástí jednoho velkého parkoviště na komunikacích v Praze 15:

Vážení představitelé samosprávy,

dovoluji si Vás oslovit s prosbou o informování občanů i ve vaší obci. Od úterý 12. listopadu 2019 bude na jihovýchodě Prahy v souběhu prováděno několik oprav komunikací či inženýrských sítí, díky kterým dojde na komunikacích k dopravním omezením značného rozsahu. Tato omezení či jejich objezdové trasy jsou také na území Prahy 15. A zejména v úterý 12. 11. 2019, ale i v následujících několika dnech, se mohou naše místní komunikace proměnit spíše v jedno velké parkoviště.

Z rozsahu omezení se zdá, že pro automobilisty bude pro přístup do Prahy v těchto dnech zřejmě vhodnější využít dálnice D1 a D11 či kolínskou výpadovku I/12 a zdržet se pokusu na jihovýchodě Prahy využít deltu místních komunikací tak, jak je obyčejně obvyklé.

Vycházím též ze zkušenosti s jednou podobnou uzavírkou z doby před šesti lety, kdy tehdy průjezd Prahou 15 při jiném omezení způsobil automobilistům i více než dvouhodinové zdržení.

Na důkaz plánovaného rozsahu zasílám TZ Technické správy komunikací a ilustrativně i mapu dotčeného území.

S pozdravem
Michal Frauenterka, místostarosta MČ Praha 15 pro dopravu

Autor článku: oit@praha15.cz MČ v médiích a tiskové zprávy

Soubory ke stažení

TZ: Rekonstrukce části Kutnohorské ulice

Velikost souboru: 208,66kB

formát PDF

Soubor ke stažení Nové okno