Volené orgány

Zastupitelstvo, rada, výbory, komise

Zastupitelstvo MČ, Výbory zastupitelstva, Rada MČ, Komise zřízené radou, …

Více

Zpět na úvodní stránku projektu

 

Kdy a jak hlasovat?

Hlasování proběhne od 15. do 30. června. Pravidla a způsob hlasování jsou stejné jako vloni. Jste občané Prahy 15 nebo na Praze 15 podnikáte? Stačí se zaregistrovat na uvedeném webu : https://participace.mobilnirozhlas.cz/praha15, vyplnit číslo mobilního telefonu a po zadání kontrolního kódu, který Vám přijde prostřednictvím textové zprávy, můžete začít hlasovat. Lze podpořit až tři návrhy a udělit jednomu návrhu záporný hlas. Přejeme Vám šťastnou ruku při hlasování!

 

Zápis pracovní skupiny najdete zde (PDF, 482 kB)

REALIZOVATELNÉ NÁVRHY POSTUPUJÍCÍ DO VEŘEJNÉHO HLASOVÁNÍ
Pracovní skupina PPR Praha 15 doporučila k hlasování návrhy: č. 1, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10
- Návrh č. 1.   Vybavení hřiště vedle KC Varta košem na streetball
- Návrh č. 3.   Městský mobiliář
- Návrh č. 4.   Dětská cyklostezka
- Návrh č. 5.   Doplnění herních prvků o 4 balanční prvky
- Návrh č. 6.   Odpočinkové zákoutí s lavičkami
- Návrh č. 7.   Sportoviště (osazení asfaltové plochy sportovními prvky)
- Návrh č. 8.   Venkovní balanční slackline na asfaltové ploše v ulici R. A. Dvorského
- Návrh č. 10. Úprava asfaltové plochy

 

Prezentace návrhů (PDF, 4.14 kB)

VEŘEJNÁ PREZENTACE DOŠLÝCH NÁVRHŮ - Vzhledem k proběhlému nouzovému stavu, veřejné projednání návrhů bude vyvěšeno touto formou na webových stránkách www.praha15.cz , rovněž kdo bude mít zájem, došlé návrhy jsou vystaveny ve vestibulu radnice Úřadu městské části Praha 15.

Další představení návrhů před hlasováním bude uveřejněno v měsíčníku Hlasatel č. 6 – červnové číslo.
V případě dotazů využijte e-mailovou adresu: elena.klimendova@praha15.cz

 

Zápis z projednávání návrhů najdete zde (PDF, 452 kB)

 

Výzva

Od 1.4 2020 můžete podávat své návrhy do 2. ročníku Participativního rozpočtu Městské části Prahy 15. Pojďte s námi vylepšit naši městskou část!
Celé znění výzvy najdete zde.

Druhý ročník participativního rozpočtu je tady!

Druhý ročník participativního rozpočtu se blíží!

Před nedávnem skončil první ročník participativního rozpočtu a byly realizovány první vítězné projekty. Ať už se radujete, že uspěl váš favorit, nebo jste smutní, že vámi podpořený návrh v součtu hlasů neuspěl, máte novou příležitost zkusit štěstí se svými nápady na zlepšení veřejného prostoru Prahy 15. 

Jak jste si jednoznačně přáli v anketě, zdvojnásobíme maximální možné náklady na jeden projekt na 100 000 Kč vč. DPH. Věříme, že Vám vyšší rozpočet usnadní přemýšlení a do druhého ročníku přihlásíte více projektů. 

Participativní rozpočet by měl být zahájen do konce března. Návrhy bude možné přihlašovat v dubnu a o vítězích bude jasno do letních prázdnin. Městské části tak zůstane dost času, aby mohla realizovat vítězné návrhy do konce roku 2020. 

Pravidla doznají proti prvnímu ročníku jen minimálních změn. Přesto doporučujeme důkladně je prostudovat, abychom předešli případným zbytečným problémům se zařazením návrhů do hlasování. Pravidla a další důležité informace o participativním rozpočtu najdete na https://participace.mobilnirozhlas.cz/praha15/. Budeme Vás i nadále informovat také prostřednictvím webových stránek městské části a Hlasatele.

Pracovní skupina PR


Dokumenty:

 

ARCHIV

1. ročník (rok 2019)