Dezinfekce všech 40 dětských hřišť a oddechových míst

Vážení občané,

včera proběhla plošná dezinfekce všech 40 dětských hřišť a oddechových míst, které jsou ve správě městské části, a to včetně herních prvků na nich se nacházejících.

Šest sportovních hřišť (Parmská–vnitroblok, Tenisová, Na Groši–vnitroblok, Na Košíku, Chudenická a tenisové hřiště Boloňská) zůstává dle rozhodnutí vlády ještě uzavřeno. Rozhodnutí o jejich otevření se očekává / AKTUALIZOVÁNO - SPORTOVNÍ HŘIŠTĚ OTEVŘENY 9.4./ .

V budově ÚMČ Praha 15 začala včera aplikace polymerové dezinfekce všech prostor. Jedná se o novou metodu dezinfekce, která byla již vyzkoušena mj. ve zdravotnických zařízeních (např. IKEM) a Dopravním podniku hl. m. Prahy a mateřských a základních školách.

V dalších dnech bude touto metodou provedena dezinfekce bytových domů ve správě městské části, např. v Herbenově ulici (středa 8. 4.), Veronské nám. (čtvrtek 9. 4. a pátek 10. 4.), Hostišovské, Štěrboholské a poliklinik Golfová, Tenisová a Tesaříkova.

Nejpozději do poloviny příštího týdne bude tato etapa dokončena. Účinnost dezinfekce činí 21 dní.

Operativní skupina krizového štábu Prahy 15
článek aktualizován 9.4.