Magistrát upravuje provoz a přesouvá agendy výhradně na přepážky. Uzavírá se Nová radnice a změny se dotknou i jednání zastupitelstva

Od příštího pondělí 16. března až do odvolání upravuje Magistrát hlavního města Prahy svůj provoz a agendy veřejnosti přesouvá výhradně na přepážková pracoviště. Budova Nové radnice na Mariánském náměstí je s výjimkou bistra uzavřena. Úřední hodiny se na některých pracovištích omezují, například ve Škodově paláci pouze na středu vždy od 13:00 do 16:00 hodin. Magistrát žádá veřejnost, aby, pokud je to možné, využila pro komunikaci s úřadem prioritně elektronickou formu, například datovou schránku. Preventivní opatření Praha zavádí kvůli omezení přímého styku s veřejností a minimalizaci možného přenosu nového koronaviru. Opatření se přijímá i s ohledem na chybějící zaměstnance, kteří museli zůstat doma a pečovat o své děti.

Celé znění najdete zde.

Autor článku: oit@praha15.cz Kancelář starosty