14. ročníku festivalu architektury a urbanismu

Výstavní síň pražské Galerie Mánes hostila 23.–27. října výstavu o současné a budoucí Praze, která nabídla návštěvníkům velmi atraktivní a důvtipnou podívanou. Všechny projekty byly rozloženy na ortofotomapě Prahy v rozměrech 19×19 m. Do prostoru bylo zakomponováno více než 60 LCD obrazovek, na kterých se promítaly různé dokumenty, rozhovory s tvůrci projektů, s architekty a stavebními inženýry. Byly představeny jednotlivé městské části, mezi kterými nechyběla ani naše MČ Praha 15.  V zatemněném prostředí výstavní síně Mánes bylo umístěno obrovské množství projektorů, které doplnily a originálně obohatily audiovizuální pohled na hlavní město Prahu.

Součástí 14. ročníku festivalu architektury a urbanismu byl tradičně bohatý doprovodný program tvořený semináři, diskusemi s obyvateli Prahy, setkáními s architekty a mnohými dalšími aktivitami.

Prezentaci nazvanou Historie a architektonická minulost najdete v příloze.

Autor článku: oit@praha15.cz Zajímavosti

Historie a architektonická minulost